Terve moro hei.

Keväällä kerrottiin jäsenille, että ollaan tehty sopimus Destian kanssa talkootyöstä seuran varojen kartuttamiseksi. Pieni aktiivinen porukka on toukokuun ajan kerännyt autolla oransseja aurauskeppejä pois. Nyt olisi loppu huipennuksen aika mihin tarvitaan enemmän porukkaa mukaan. Torstaina 27.5 klo 17.00 kokoonnutaan Nummelassa, K-Market Nummelan pihaan osoite Ojakkalantie 1 mistä sitten lähdetään kävellen keräämään roskat tien varrelta pois. Seuran ja Destian puolesta paikalle tulee tarvittavat välineet. Koska paikka on sen verran kaukana niin nyt porukalla kaikki mukaan, että saadaan homma kerralla tehtyä. Ilmoittaudu seuran puhelimeen 045-6905220. Koska Finnairin tuki seuralle on käytännössä tällä hetkellä loppunut on tämän kaltainen varainhankinta ehdottoman tärkeää, jotta voimme jatkossakin tarjota teille jäsenille edullisen jäsenmaksun ja hyvät puitteet toimintaan. Joten nyt kaikki JÄSENET reippaasti mukaan.

Kategoriat: Tulossa